QPR Metrics

peter drucker
یکی از سخنان معروف پیتر دراکر، پدر علم مدیریت معاصر

 QPR Metrics،  نرم افزار کارت امتیازی برای تبدیل بزرگترین نقطه ضعف مدیران ،به نقطه قوت!

از زمانیکه رنه دکارت در قرن شانزدهم مبانی فلسفی نگرش علمی به رویدادها را تبیین کرد و این مبانی پس از وی با کارهای گسترده شاگردانش همچون امانویل کانت گسترش یافت، زندگی بشر و روابط کار متحول شد و با انقلاب صنعتی و تحول کارگاههای سنتی تولیدی، علم مدیریت مبتنی بر شواهد عینی متولد شد. ولی تا جنگ جهانی اول عملا” توجهی به “اندازه گیری” بعنوان رکن مدیریت علمی صورت نگرفت. تجارب دو جنگ جهانی و رنج های آن اندوخته ای نیز برای بشر داشت، مقیاسهای تولید، پشتیبانی و خدمت بطرز سرسام آوری رشد کرده بود و مدیریت بنگاهها و سازمانها کاری دشوار و پر از سعی و خطا مینمود.

Droping Bumb WWI
عکسی مستند از بمباران دستی در جنگ اول جهانی. دقت اصابت: ۱۳%!

سامانه های نظامی ناوبری، از جمله اطاقهای جنگ مبنایی خوب برای پاسخگویی به این نیاز بود و بدین ترتیب کشورهایی که در جنگ دوم فناوری های مذکور را توسعه داده بودند توانستند اولین سیستمهای نظارت، تعقیب و اصطلاحا” “ناوبری تجاری” را عرضه کنند. ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، فنلاند و آلمان (غربی) و اسراییل از جمله توسعه دهندگان این سیستمها بودند که البته این فناوری را در اختیار کشورهای رقیب قرار ندادند. در سال ۱۹۹۱ با تحقیقات دکتر رابرت کاپلان و دیوید نورتن بر موضع علت عدم توفیق شرکتهایی که استراتژی خوبی دارند ولی در کسب نتایج استراتژیک موفق نبوده اند، کارت امتیازی متوازن متولد شد. این مدل از ارزیابی عملکرد ( Balanced Scorecard) و روش اجرای آن در سازمانها به Strategy Execution Premium   ( به اختصارXPP)  شهرت یافت.

7-17-2016 6-09-03 PM

مدل اولیه Metrics QPR در سال۱۹۹۵ ,  و با هدف ناوبری کسب و کارهای قرن ۲۱ طراحی شد. این نرم افزار  ارزیابی عملکرد یک شانس بزرگ داشت! در دوره ای متولد شد که فنلاند جهت تست تکنولوژی تلفنهای موبایل در اروپا انتخاب شده بود، توفیق این کشور در تدوین استنداردهای این تکنولوژی بکمک بسیاری ایده های خلاق آمد ، از جمله این تکنولوژی ها ، فناوری نظارت بلادرنگ بر کسب و کار و نیز خدمات عمومی شد. شفافیت و پاسخویی ، ارکان  سازمانهای چالاک، یادگیرنده و پاسخگو  شناخته شدند ، مدلهای کسب و کار بر پایه برون سپاری بسرعت در حال تحول بود و شرکتهای بین المللی با دفاتر ، شعب و  مراکز متعدد در مناطق مختلف جهان نیاز به یکپارچگی فراتر از سخنرانی ها و مقالات مدیریتی داشتند، در زمانی که چین بسرعت سهم بازار رقبای مربی خود را می بلعید. در ژاپن موضوع “همسویی و کنترل استراتژیک ” نیز از سوی معماران بزرگ مدیریت قرن ۲۱ همچون گری همل ، مایکل پورتر و تام پیتر ،شالوده نظریه های اولیه مدیریت هانری فایول تیلور و آدام اسمیت متحول میشد، پس از آن نیز “رابرت کاپلان” از دانشگاه هاروارد و ” دیوید نورتن” از بنگاه مشاوره ای نولان،  کارآمدی سیستم های حسابداری را که  از انقلاب صنعتی تقریبا” دست نخورده مورد استفاده قرار میگرفتند، زیر سوال بردند و راهکار انقلابی کارت امتیازی این تغییرات انتقال پارادایم  یکی از چند سامانه وبی نظارت و پایش کسب وکارها و نیز بخش عمومی و دولتی شد.

در ۲۰۰۷ميلادي  نرم افزار کارت امتیازی متوازن  QPR Metrics براساس تجارب و نتايج پياده سازي و بازخورد كاربران ایراني ، توسط تيم R&D دفتر مركزي واقع در Oulu فنلاند ،فارسي سازي و بومي شد.از آن تاريخ ليسانس هاي تکنولوژي QPR مبتني بر زبان و فرهنگ پارسي ارائه مي گردد.

 

 

فیلمی از یک تجربه پیاده سازی استراتژی بر مبنای متدولوژی XPP آقایان کاپلان و نورتن.

 

بروشورهای نرم افزار جامع تدوین و تسری استراتژیها را از لینک های زیر دانلود نمایید:

اطاق جنگ- نمونه ای از اطاقهای بازنگری رصد و تعقیب در یکی از شرکتهای بزرگ
اطاق جنگ- نمونه ای از اطاقهای بازنگری رصد و تعقیب در یکی از شرکتهای بزرگ

cloud-download-64QPR Metrics-Farsi

cloud-download-64QPR Metrics-English

 QPR Metrics  در طیف گسترده ای از سیستمهای سازمانی بکار گرفته شده اند، برخی از این کاربردها عبارتند از :