توسعه با طعم اسکاندیناوی

what if

پلتفرم توسعه سازمانی ®QPR 

  • زمانیکه سازمان نیاز به توسعه سریع دارد،
  • وقتی مدیریت هزینه ها بطوری فراگیر مورد نظر است،
  • جاییکه رصد بازار و سلایق مشتریان حرف اول را میزند،
  • جاییکه دیگر زمانی برای آموزشهای کلاسیک ملال آور کارکنان نیست،
  • “تعامل سازنده حول اهداف” الزام حیاتی شده است و
  • مجمع الجزایر نرم افزارها در عوض همسویی ، به تفرق کارکنان دامن میزند ،
  • و زمانیکه تمامی ترفندهای مدیریتی ما حاصلی ندارد! ®QPR در چنین فضایی متولد شد
  • پلاتفرم ®QPR: یک “اکوسیستم سازمانی” که با پذیرش نرم افزارهای جزیره ای موجود سازمان در محیط وبی خود، پلاتفرمی مشارکتی برای برنامه های توسعه ای فراهم می نماید.

سیستمهای متنوع در یک پلاتفرم!  کشورهای اسکاندیناوی سرآمد سیستم های یکپارچه مدیریتی، اقتصادی و اجتماعی در جهان هستند. پایداری نظامات اجتماعی و در نتیجه ، آرامش و رفاه در کشورهای سوید، نروژ ، فنلاند و آیسلند نتیجه همین عمق ادراک و بلوغ سازمانی آنها است که نمود آن در تکنولوژی و طراحی ساده، کارآمد و زیبای محضولات این منطقه دیده میشود. پلاتفرم جامع مدیریتی   QPR  بر تفرق و گسیختگی سامانه های مدیریتی سازمان نقطه پایانی گذاشته است و تجارب برتر سازمانهایی همچون  Ericsson  ،  Nokia ،  Nestle ،  Mercedes ،  Cannon، Honda  ،  Johnson & Johnson & و صدها موسسه دیگر را یک پلاتفرم فراهم نموده است. فرایندها BPM، برنامه ریزی و مدیریت عملکرد CPM ، مدیریت استراتژی  BSC ، مدیریت ریسک و انطباق  GRC، سیستم مدیریت کیفیت  QMS و ایمنی  OHSAS/Hazop و محیط زیست، معماری سازمانی و اطلاعات  EA ، مدیریت اسناد و مدارک، مدیریت مشارکتی، مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات  ITIL/Cobit، کنترل آماری فرایند  SPC ، شبیه سازی و هوشمندی کسب و کار  BI  فقط مثالهایی از کاربردهای متعدد این پلاتفرم جامع است که به ۲۶ زبان از جمله زبان فارسی و تقوبم جلالی در اختیار مشتریان محترم ایرانی است.

از جمله ارکان توسعه در اسکاندیناوی، ویژگی های مربوط با “کار تیمی” از طریق سیستمهای مشارکتی در شبکه های تخصصی خبرگان است.

تحقیقات IDC نشان می دهد عملکرد سازمانی با توسعه فردی، بکارگیری مجموعه مهارتها+ محیط مشارکت الکترونیکی مناسب برای “همیاری سازمانی” (Collaboration)، تا ۹ برابر (!) افزایش می یابد

پلاتفرم مدیریتی QPR بر مبنای تجارب منطقه نوردیک ( کشورهای اسکاندیناوی در شمال اروپا) در سال ۹۱َ، در آخرین دهه پر چالش قرن بیستم مبتنی بر مضمون مردم آن دیار”سازگاری با طبیعت” شکل گرفته است و امروزه با  بیش از  ۳ دهه توسعه و نوآوری، علاوه بر حدود ۲۰۰۰ مشتری در ۵۷ کشور جهان ، فراهم کننده تکنولوژی برای شرکتهای عظیم نرم افزاری همچون Microsoft و SAP و HPو NEC Soft بصورت OEM نیز می باشد. ای
ن شرکت در برنامه های توسعه و تمايز سازمانهاي پيشرو همچون DHL، Honda، Bosch، Daimler Benz، Siemens و ِAbudhabi Water & Waste Water، UNDP نقش فعالی داشته است.

خداحافظی با مجمع الجزایر مدیریتی سازمان

islandic7
مجمع الجزایر Hang Zhou  شامل ۱۰۷۴ جزیره ساخته چینی ها در سال ۱۹۵۹

Bye Bye Islandic Mgmt systems!

QPR Innovation Award Pic
مدیر عامل و مدیر توآوری QPR در مراسم اهدا جایزه European Innovation Award 2011

QPR در بورس هلسینکی و استکهلم ثبت شده و با رویکرد توسعه انسان محور (Human Centric Development) به مدیران كمك مي كند تا سازمان خود را با یک سرمایه گذاری پایدار از درون متحول کنید. ۵۴ دفتر نمایندگی این موسسه در چهار قاره جهان به ارایه خدمات و بومی سازی محصولات و خدمات می پردازد.

 برخی جوایز و افتخارات در این لینک > !!Selected international analyst recognitions

 

 

QPR یک سازمان بین المللی شناخته شده در ارائه راه حل های مدیریتی است. این راه حل ها ” تجارب عملی” موفق ترین بنگاههای اقتصادی در اسکاندیناوی، در هر دو بخش خصوصی و دولتی طی ۳ دهه است و بر پایه تکنولوژیهای نوین اطلاعات از یک سو، و عصب شناسی و روانشناختی سازمانی ، از سویی دیگر توسعه یافته است. این شركت مبدع رویکردهایی بسیار موفق در توسعه سازمانی (OD) است که مدیران را در سطوح مختلف از لذت استفاده بلا واسطه از تکنولوژی IT بهره مند میکند و نرم افزارهایی برای مدیریت فرآیندها , (BPM)، تحلیل و بهینه سازی فرایندهای کاری (BPR/BPI) ، فرایند کاوی (Process Mining) ، مدیریت عملكردها (CPM)، طراحی ، تسری و اجرای استراتژی ها BSC/XPP ، و مدیریت ریسک و انطباق ارایه می نماید. . QPR نخستین بار از سال ۲۰۰۷ برای كاربران پارسی زبان جهان بویژه برای سهولت كامل كاربران در كشور ایران، “نسخ فارسی” را در کنار ۲۳ زبان دیگر ارائه نموده است. اخیرا نیز سیستم مدیریت ریسک و انطباق و مدیریت سیستمهای یکپارچه مدیریت (IMS)برای اجرای الکترونیکی سیستمهای مدیریت کیفیت- ایمنی- زیست محیطی در این پلاتفرم عرضه شده اند.